Buďte družička na jedničku

V dřívějších dobách plnily družičky roli především ochranitelskou. Družičky se dříve záměrně oblékaly do šatů podobných těm nevěstiným, aby zmátly zlé duchy. Tím nevěstu ochránili před nebezpečím a zajistily ji životní štěstí. Od dob, kdy družičky plnily tuto roli, již uplynula řada let, přesto mají družičky stále své důležité místo na svatbách.

fuchsiové šaty

Bude družičkou malá neteř nebo nejlepší kamarádka?

Malé holčičky, oblečené do nadýchaných bílých šatiček, rozhazující kvítka z košíčků, jsou alespoň v našich představách představitelkami něžnosti a roztomilosti. Ve střední Evropě právě takovéto družičky hrají prim. Děvčátka v princeznovských šatičkách nemají nikterak složité úkoly. Jejich funkce spočívá v tom, že buď kráčí před nevěstou a ženichem, nebo naopak jdou za nevěstou, to v případě, že jí nesou dlouhý závoj. Holčičky jsou nicméně na svou roli nesmírně pyšné a snaží se svůj úkol vykonávat opravdu svědomitě, čímž u dospělých vyvolávají ještě větší dojetí.

V amerických romantických komediích jste si nemohli nevšimnout toho, že roli družiček zde neplní dítka, nýbrž ženy ve věku nevěsty. V Americe si totiž nevěsta družičky vybírá z řad přítelkyň. Jistě jste také zaznamenali fakt, že tyto družičky jsou vždy oblečené ve stejných šatech, o jejichž podobu se před samotným obřadem svede nejeden boj. Nicméně hlavní výhodou dospělých družiček, je fakt, že jejich chování nebude tak nevyzpytatelné jako v případě malých holčiček a navíc se na ně nevěsta může obrátit s prosbou o pomoc ještě v době svatebních příprav i v samotný svatební den.

růžové družičky

Jak obléknout dospělé družičky u nás?

V případě dospělých žen nelze předpokládat, že na sebe obléknout nadýchané bílé šaty, neboť by vytvořily dojem dalších několika nevěst. Jejich oblečení by mělo vycházet z klasických společenských šatů. Existují svatební salony, které nabízí šaty pro dospělé družičky nejrůznějších střihů i barev. Záleží tak už jen na vkusu a představách nevěsty a ochotě družiček se jim podvolit.

4/5 - (1 vote)