Královna masáží

Masáže obecně patří k velmi příjemným a také účinným způsobům, jak ulevit svalům na celém těle. Kromě relaxace ale působí i jako léčba dlouhodobých a chronických potíží různého původu. Vedle klasických rekondičních masáží existují také masáže thajské, které v posledních letech zažívají doslova boom.
thajská masérka
Málokdo však ví, v čem tkví kouzlo těchto masáží. Předně je třeba zmínit, že thajská masáž, oproti těm klasickým, má jednu velkou výhodu. Její účinky, úleva od bolesti nebo přetažení, totiž vydrží mnohem déle, než účinky klasické masáže. Je to dáno tím, že při klasické masáži se masér zaměří vždy na jednu partii, kterou masíruje. Kdežto thajské masáže pracují s více svaly naráz. Proto je uvolnění ucelenější.  Nemusíte se však bát, za kvalitní thajskou masáží nemusíte cestovat až do dalekého Thajska. I u nás je mnoho a mnoho masérů provozujících exotické masáže za rozumnou cenu.

Tradiční i meridiánové masáže

Tradiční thajské masáže jsou vhodné především pro osoby, které mají sedavé zaměstnání, ale i pro aktivní lidi, zatěžující každodenně své svaly. Jde o protahování bolestivých částí těla, přičemž se stlačují určité body, aktivující energii v těle. Právě stlačováním konkrétních bodů dochází k uvolnění svalů a celkovému uvolnění těla. Meridiánové masáže jsou zaměřeny na akupunkturní prvky. Proto slouží více k vyléčení tělesných neduhů, od různých bolestí v oblasti hlavy až po například srdeční obtíže. 
thajská masáž

Thajské masáže pomohou vyřešit problémy s:

  • Bolesti hlavy, zad a svalů obecně
  • Stres, psychosomatické obtíže
  • Nadměrná fyzická námaha, sport, tanec

Nejsou pro každého

Ačkoliv by se teď mohlo zdát, že thajské masáže jsou určeny naprosto všem a všem také pomohou, není tomu tak. Lidé s vysokým krevním tlakem, zdravotními problémy v oblasti křečových žil nebo osteoporózou a poruchou srážlivosti krve, nejsou vhodnými adepty na tyto masáže. Opatrnost je také nutná u těhotných žen a u lidí s nemocemi oběhové soustavy.

3.5/5 - (6 votes)