Na ovzduší kolem nás vznikají různé dohady a průzkumy, které pak vyhodnocují jaký vliv to má na naše zdraví. Málokdo si ale uvědomí, že špatné ovzduší si můžeme dělat i my sami a to ve svých domácích hnízdečkách a to jen díky tomu, že nevyvětráme. Takový vzduch může být až pětkrát horší, než vzduch venku a to stojí skutečně za zamyšlení. Potom špatná kvalita vnitřního vzduchu snižuje komfortní bydlení, ale především může mít za následek i zdravotní potíže, které jsou spojené s bolestí hlavy, svěděním očí, nekvalitním spánkem, astmatem nebo i alergií. Možná by se vyplatilo si pořídit nějaký systém, který by nás upozornil na špatný vzduch v místnosti.
Automatizace je rozhodně skvělý nápad
V dnešní moderní době se pokrok skutečně hýbe dopředu snad rychlostí blesku. Díky automatickým systémům již skutečně můžeme zapomenout na větrání, pohlídají si to naprosto samy. Monitorují totiž za pomoci senzorů vnitřní klima a v případě potřeby včas otevřou, ale i zavřou okna. Dokonce umí ještě něco navíc a to je stáhnout rolety a ochránit domov od slunečních horkých paprsků. To je pak skutečně komfortní bydlení. Existují tři zvolené způsoby, jak systémy používat.
1. Podle senzorů – zde uživatelé nemusí skutečně nic dělat, senzory si vše pohlídají samy.
2. Ovládáním přes chytrý telefon – zde si lze trochu pohrát s automatikou a to buď ji zakázat, nebo upravit, případně ovládat manuálně, například střešní okna.
3. Manuální ovládání – abychom neměli pocit, že se za nás všechno dělá, tak stačí stisknout jednoduše tlačítko na centrálním vypínači a je hotovo. Tak především toto uplatníme, když odcházíme z domu a nebudeme zde delší dobu. Okna budou spolehlivě a bezpečnostně uzavřena. Automatiku pak spustíme ihned po příchodu do bytu nebo domu.
Inteligentní systémy jsou vytvořeny skutečně tak, aby nám poskytly co nejvíce komfortu. Vydýchaný vzduch nahradily čerstvým a tím vytváří v interiéru zdravější životní podmínky. Tato investice se do našeho bydlení skutečně vyplatí.