Využívání obalů


Je skvělé a také se mi líbí, že v poslední době lidé dbají hlavně na ekologii a také na šetrné zpracovávání produktů. Podle mého názoru opravdu by každý člověk také měl dbát na to, jak vlastně žije anebo co dělá pro naši planetu. Myslím si, že každý člověk by měl také přemýšlet, co třeba on může udělat dobrého, aby naše planeta byla méně zaneřáděná plasty a tak podobně. Anebo jakýmkoliv jiným odpadem. Vezměte si třeba například balení zboží. Myslím si, že ekologické obaly by byly opravdu nejlepší. Co by tady na trhu mohlo být? Asi už nic. Jenomže já, třeba když si kolikrát objednám nějaké tričko, tak mi to vždycky přijde třeba ve třech plastových obalech.

Ekologické obaly jsou vždy výhodné.

Proboha, proč? Proč posílají jedno tričko, které je zabalené ještě v originálním plastovém obalu, pak to je ještě obalené v igelitovém sáčku a potom ještě v takovém velkém igelitovém pytli. Je to velký igelitový pytel místo krabice. Podle mého názoru tohle nemá v ekologii vůbec nic společného, a to ani s ekonomií. Myslím si, že bychom se měli chovat více ekologicky a také ekonomicky, abychom nezatěžovali zbytečně přírodu. To já se snažím vždycky využít třeba každý obal dvakrát anebo alespoň třikrát, abych potom si nemusela říkat, že vždycky něco využiji jednou a potom to vyhodím.

Snažím se zbytečně obaly nezatěžovat planetu.

Podle mého názoru tohle je chyba, když třeba něco jde využít dvakrát nebo i vícekrát, tak proč to neudělat? Jenomže některým lidem se jednoduše nechce. Nebo je špatné, že také jsou lidé, kteří třeba vůbec netřídí odpad, kdy třeba plasty dají do skla nebo plasty dají normálně do směsného odpadu. To je opravdu podle mého názoru škoda a je to špatné. Zkuste se podívat na webové stránky balteto.cz. Tam najdete různé tipy a inspiraci na to, jak správně balit. A balit tak, aby to bylo ekologické, hlavně nekupovat jednorázové plastové obaly, protože to mi přijde naprosto zbytečné. Proč třeba nekupovat krabice nebo papírové obaly? Hlavně aby to bylo všechno ekologické. Ekologické obaly Balteto jsou naše budoucnost.

Back To Top