Pozor na nákup motorky u soukromé osoby

Pokud si chcete koupit novou motorku, protože tu vaši už nemá smysl opravovat, nebo si chcete koupit svou úplně první, měli byste si dát pozor, pokud se rozhodnete si něco takového nezakoupit v oficiální prodejně motorek, kde jsou motorky prověřeny a vše je tak, jak by být mělo, ale u někoho, kdo svou motorku zrovna prodává.

Takový prodávající vám může zatajit některé věci, které byste museli následně řešit. Můžete se ale setkat s člověkem, který bude ochotný vám sdělit úplně vše, co jej ohledně dané motorky napadne a to včetně toho, kde si danou motorku koupil. Někteří prodávající se snaží vyjít vstříc, ale jsou i takoví, kteří skutečně zatajují a už jen z toho důvodu byste si měli dát pozor.

motorka na cestě

Jestliže dojdete až k rozhodnutí, že byste se zajeli na danou motorku podívat, pak se vnímejte i prodávajícího. Pokud se vám bude zdát, že se chová nervózně a není klidný, může to značit, že něco není v pořádku. V tomto případě bude lepší odmítnout jet se podívat po jiné motore. Mějte jistotu, že se opravdu nebudete muset potýkat s různými opravami, bez kterých byste si na dané motorce nemohli ani zajezdit.

Je rozhodně dobré prodávajícího poprosit, jestli byste se mohli na dané motorce projet. Je možné, že po vás bude prodávající chtít pár korun za palivo, ale něco takového by vás nemělo odradit. Je ale potřeba chápat, že i palivo dnes něco stojí a daný člověk to nemůže neustále hradit ze svého.

motorka v dílně

Může se klidně stát, že na dané motorce začíná něco odcházet. Pokud vám to daný prodávající sdělí, pak poznáte, že vám opravdu nechce prodat něco, co brzy nepojede. Někdy se může jednat jen o úplnou maličkost, která se dá snadno vyměnit, jen už daný prodávající nechce do své motorky investovat a tak to nechá na novém majiteli. I takové případy jsou.

Vždy je potřeba se na danou motorku zajet podívat, abyste viděli, jak daná motorka vypadá doopravdy a zda na ni neuvidíte něco, co je špatně a co na fotografiích vidět nešlo.

Back To Top