Nejste stroj

Tak to rozhodně není nikdo z nás, i když si tak můžete připadat. Ráno vstát zvládnout veškeré rodinné povinnosti, než vyrazíte do zaměstnání. Tam se na vás valí další vlna pracovních povinností. Dokonce bude nutno vzít nějaké směny navíc nebo zůstat přesčas, aby se zakázka nebo rozdělaná práce odevzdala včas. Chvíli ve své hlavě uvažujete, zdali máte takovou práci vůbec zapotřebí. Ačkoliv se co nejvíc snažíte, připadá vám, že jste finančně nedocenění, unavení a nestíháte ostatní věci.
Pak rychle nákupy, děti, povinnosti a den se tak nějak vytratil. Je večer, čas poklidit byt a uchýlit se ke spánku. Jste tak vyčerpaní, že usínáte prakticky ihned. Zítra bude nejspíš stejný koloběh. Ještě v poslední chvíli vás napadne myšlenka, jestli by nebylo lepší podnikat a být pánem svého času.
schůzka u plánů
Podnikání by mohlo být řešením
Nenechte se unést iluzí krásných zítřků. I podnikání má svá pravidla, která mnozí nedokážou zvládnout a s jakým nadšením začali, tak rychle krachují. Na druhou stranu, pokud se nebojíte vzít věci do svých rukou, jste pracovití a vytrvalí, podnikání může opravdu vést k tomu, co jste si vysnili. Výhodou je, že v této oblasti nerozhoduje věk, kdy můžete začít, není žádné věkové omezení.
Co vás může omezit, je vaše smýšlení.
frustrovaná žena
 Pokud je o podnikání vaše představa asi taková:
–          budu vstávat, kdy chci
–          budu si dělat, co chci
–          každý den budu mít dostatek peněz z firmy
–          jen já budu rozhodovat o svých penězích, jak je utratím, kam pojedu na dovolenou nebo vůbec jak s nimi naložím
–          nikdo mě nebude přikazovat, kdy a co mám dělat, já sám si rozhodnu
–          budu si užívat volno a svobodu
tak to musím říci s politováním, raději zůstaňte tam, kde pracujete, jen si zkuste lépe některé úkony naplánovat. Rozhodně tím předejdete podnikatelskému krachu. To by vás mohlo poznamenat na celý život.
Dělat sám na sebe vyžaduje totiž řád, povinnosti, různá úskalí, disciplínu a pracovitost. Musíte si uvědomit, že začínáte budovat svůj podnik. V jaké oblasti chcete podnikat, kolik vás to bude stát, co je k tomu všechno zapotřebí a další nutné kroky, bez kterých se to rozhodně neobejde.  Než se pustíte do velkého podnikání, zajděte si na živnostenský úřad a zjistěte si veškeré potřebné informace.
Jen na vás pak bude, jak s nimi naložíte a možná jednou se opravdu uskuteční vaše touhy a plány.

Back To Top