Když se diskuze zvrtne


Pokud jste na všechny otázky odpověděl či odpověděla ne, vůbec nemusíte přestávat číst, alespoň se dozvíte něco nového!
Každý z nás jednou zabrouzdal do nějaké svěží internetové diskuze nebo naopak vyhrocené hádky na internetu, která se strhne skoro okamžitě, jakmile někdo projeví svůj názor. Lidé jsou různí, ale anonymita nám všem svědčí, nebo alespoň naší víře v náš vlastní úhel pohledu a našemu sebevědomí. Už jen to, někoho poslat někam daleko, je zkrátka pocit k nezaplacení a takhle posílat někoho častěji se může zdát jako docela pěkná výplň vašeho volného času.
 diskriminace
Co se však může stát, když to trošku přeženete?
Dostanete pořádný BAN, tedy buďto zákaz přispívat na daném webu či fóru anebo úplné zamezení vstupu do diskuze, někdy na chvíli, jindy napořád. Co je však důležité si uvědomit, ne vždy to může skončit pouze na stole místního správce diskuze.
 komunikace skupin
To že je člověk skrytý za svou přezdívkou ještě neznamená, že je nepostižitelný a nedotknutelný – pravda, těžko se ověřuje totožnost člověka z pouhé přezdívky, ale pokud se jedná o trošku serióznější diskuzní fórum, je třeba registrace, kde uvedete email nebo jméno. Samozřejmě můžete mít smyšlené jméno a stejně tak falešný email, ale divili byste se, kolik lidí až tak daleko nejde.
 
Každý správce či admin má pravomoc někoho „vykázat ven“, pokud dělá až příliš velký nepořádek. Většinou je třeba opravdu svým projevem šlápnout na minu, doslova na ní skočit. Můžou to být rasistické vtípky, urážky nebo třeba i sdílení pornografie, natož dětské. Byť jen ze srandy, nikdo se vás nebude ptát. Otázkou ale je, zdalipak to končí i tímto?
 
Na některých sociálních sítích se ukázalo velmi nemoudré sdílet různé extrémní názory, například jako tomu bylo u známé kauzy s dětmi z teplické základní školy. Nebylo až tak těžké vyhledat všechny ty hrdiny, co by všechno naházeli nejraději do plynu a většina z nich spustila otčenáše, když se pohrozilo policií. Ano, za vaše projevy, ať už to je na počítači, slovem či písmem, se můžete dostat i do pěkné šlamastiky.
 komunikace ve skupině
Dávejte si proto pozor, co píšete a buďte ohleduplní a na diskuzních fórech slušní. Aspoň si místo banu budete moci v klidu vychutnat banán.

Back To Top