Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Všichni lidé, kteří chtějí svému chrupu věnovat maximální péči, si pořizují elektrické zubní kartáčky namísto těch obyčejných. Jejich nespornou výhodou je především to, že čištění je jednodušší, účinnější a rychlejší a také to, že upravuje techniku čištění zubů. Zatímco s manuálními zubními kartáčky se musí pohybovat dopředu a dozadu, aby zuby byly pořádně vyčištěny, ten elektrický si tyto pohyby vykoná sám. Je potřeba jím pohybovat pouze po nevyčištěných plochách. Chytré zubní kartáčky navíc dohlížejí na průběh čištění zubů a pomocí aplikace upozorňují na nedostatky prostřednictvím mobilního telefonu.

dentální hygiena

A podle čeho vybírat? Především je potřeba se rozhodnout, jaký typ chceme. Na výběr jsou dva základní typy: rotačně-oscilační a sonické. Oscilačně-rotační modely čistí zuby rotací a pulzováním tak, že se jednoduše přiloží k zubu a dále není třeba s nimi nijak hýbat. Oproti tomu sonické modely vyžadují při čištění i manuální pohyb. Zuby čistí kmitáním a současným vháněním tekutiny do špatně dostupných míst, čímž dosahuje vysoké efektivity při čištění zubů. Tyto typy se liší také tvarem hlavice kartáčku, kdy oscilačně-rotační mají kulatou hlavu a sonické spíše podlouhlou.
elektrické kartáčky

Rozhodujícím faktorem je i počet kmitů, protože právě ten udává, kolik stěrů za minutu hlava zvládne udělat. A logicky – čím víc jich bude, tím je model lepší. Běžně se lze setkat s množstvím 10 000 kmitů za minutu, ale ty nejlepší modely dosahují až 40 000 kmitů.

Kartáčky lze napájet buď pomocí akumulátoru nebo baterkami. Nabíječka je součástí každého balení, ale na cesty jsou výhodnější spíše baterie, které lze kdykoliv vyměnit. Člověk tak není vázán potřebou elektrického proudu. V domácím prostředí se ale vyplatí samozřejmě nabíjení pomocí elektrické sítě.

A pokud se bavíme o chytrých kartáčcích, můžeme využívat jejich nejrůznějších funkcí, kterými jsou například 3D čištění, časovač, tlakový senzor (kontroluje vyvíjený tlak na zuby, aby nedošlo k poškození skloviny) a funkci Bluetooth, která umožňuje spojení s mobilním telefonem. Na ten lze nainstalovat aplikace, pomocí kterých lze sledovat kvalitu čištění a různé statistiky.


Back To Top