Alpský styl

Jedná se o velmi praktický styl, který bude vhodný do těchto staveb. Evokuje v sobě dva důležité aspekty, to je pohoda a relaxační odpočinek a jako druhý nastupuje pocit jako by se jednalo o dovolenou bez stresu. V podstatě se hodí jak na chalupu, tudíž rekreační zařízení, ale i na stálé bydlení, hlavně pro ty, kteří dřevo milují a mají k němu vztah.
srub v zimě
K alpskému stylu patří ten správný pocit útulnosti, dřevo, lněné polštáře, starožitný nábytek a samozřejmě nesmí v létě na oknech chybět muškáty. Ty zkrátka k tomuto stylu neodmyslitelně patří. Čím více jsou osazeny truhlíky a bohatými trsy, tím to vypadá lépe a přirozeněji. To všechno není problém užívat i v současném interiéru, jen je třeba utvořit správný design.
1.       Alpský styl je velmi úzce spjatý se srubovou architekturou především v horských místech. Sem zkrátka velmi dobře zapadne. Také stavby, které vidíme na horách, jsou tak trochu odlišné od těch, které budou postaveny v nížinách.
2.       Podlahy a stěny mají svůj základ v masivním dřevu. Je fajn, že ho není třeba jinak barevně dolaďovat, jelikož bude působit velmi přirozeně a tvrdě. Časem se díky podmínkám samo začne proměňovat vcelku přirozeně. Dá se i dobře kombinovat kamenem, tudíž se dají vytvořit velmi pěkná zákoutí, která budou navíc i praktická, jelikož například kamenná podlaha se snadno udržuje a působí ochranným dojmem, který navíc dobře kumuluje teplo.
kuchyň ve srubu
3.       Nábytek by měl být opět dřevěný, klidně nějakým způsobem vyřezávaný, starožitný nebo i po našich prarodičích, kteří vlastnili nádherné masivní komody atd. Je ale dobré mít na paměti to, že věci budeme běžně používat, tudíž bychom se měli zaměřit na pohodlí a také určitý komfort.
4.       Dekorace zde chybět rozhodně nesmí, ale také není dobré to s nimi přehánět. Mělo by to úzce souviset s přírodou nebo nějakou tradicí. Stejně sem dobře zapadnou malované věci nebo vyšívané polštáře atd. Nesmíme zapomínat ani na obrazy, ale zase by zde měly být krajinky, lovecké zákulisí a ani nějakou tou trofejí chybu neuděláme.
obývák ve srubu
Atmosféraje velmi důležitá a to v každém stylu designu. Alpský styl je spjatý s horskou tématikou a tak samozřejmě krb nebo kachlová kamna by měly být součástí. Nesmí chybět ani hřejivé textilie z přírodních materiálů nebo nějaký doplněk ze zvířecí kožešiny nebo kůže.

5/5 - (1 vote)