Alternativa klasického bydlení

Mobilní domy představují v posledních letech doslova inovaci v bydlení. Dají se postavit v relativně krátkém časovém úseku s minimem finančních prostředků. Mobilheimy jsou navíc velice variabilní, tudíž je kdykoliv můžeme přemístit na nové místo. Nejsou totiž napevno spojeny se základovou deskou, jak je u běžných zděných domů zvykem. Ba naopak mobilní domy disponují ocelovým podvozkem a odnímatelným závěsným zařízením. Jejich přeprava je tak velmi snadná a pohodlná, bez problémů je přemístíte s pomocí osobního nebo nákladního automobilu. Pokud chcete také dům, který bude cestovat společně s vámi mobilheim praha Lavarohouse.cz je tu pro vás.

žena v okně

Je bydlení v mobilheimu vůbec pohodlné?

Tento druh bydlení bychom mohli bez předsudků přirovnat ke klasickému bydlení ve zděném domě. Mobilní domy mají navíc nižší náklady na provoz, než je tomu u běžných rodinných domů postavených svépomocí. Navíc tento druh obydlí není pevně spjat se základovou deskou, a tudíž pro jejich pořízení není potřeba stavební povolení, jak je tomu u běžné stavby. I díky tomu je výsledná stavba levnější a méně časově náročná. Mobilní domy jsou také zproštěny některých poplatků, například z nich není potřeba odvádět daň z nemovitosti, což značí také velkou úsporu.

mobilní dům

Mobileimy jsou tak skvělým řešením bydlení napříč věkovými kategoriemi. Snadno ho pak můžeme využít k celoročnímu bydlení, ale také jako chatu čí chalupu. Mobilní domy jsou pak hojně využívané v rekreačních oblastech jako krátkodobá forma ubytování. Životnost takových domů je pak rozdílná, pohybuje se od 40 do 100 let. Vždy záleží na materiálu a kvalitě provedení. I cena je velmi příznivá, menší mobilní domky můžete pořídit okolo 100 tisíc, větší pak začínají na 500 tisíc korun. Kvalita i výsledná cena se liší výrobce od výrobce. Pokud však toužíte po luxusu, výsledná cena může být daleko dražší.

Back To Top