Prohlížeče, které Vám dají něco navíc

Internetové prohlížeče nám zprostředkují přístup k internetu a k našim oblíbeným www stránkám. Mohou se mezi sebou lišit nejen rychlostí prohlížení, na kterou většina uživatelů hledí. Důležitými rozdíly je i vybavenost různými pluginy a doplňky nebo možnosti nastavení.
Mezi běžně používané prohlížeče, které se dlouhodobě často řadí k nejoblíbenějším, patří:
loga prohlížečů

  • Google Chrome, který je za posledních několik let s přehledem nejpoužívanější.
  • Mozilla Firefox je zase nejčastěji využívanou alternativou Chromu.
  • Microsoft Edge, jehož předchůdcem je Internet Explorer, je zase mnohde uváděn jako nejlepší prohlížeč konkrétně pro systém Windows 10.

Kromě této nejznámější trojice je ale k dispozici celá řada dalších, které mohou svým uživatelům přinést mnoho nadstandardních služeb. Samozřejmě zcela zdarma. Je tedy zcela na Vás, co nejvíce vyhovuje stylu a prioritám Vašeho prohlížení.
Opera
Na rozdíl od prohlížečů zmíněných níže je Opera mezi širokou veřejností celkem známá. V minulých letech zájem o tento software vlivem především Chromu značně zeslábl, dnes se ale začíná opět stavět na nohy.
Co Vám může nabídnout: vestavěnou VPN, mód šetřící baterii a umožňující kompresi dat, převaděč měn, adblock a další.
prohlížeč google
Epic Privacy Browser
Využijí ho zejména ti, pro které je soukromí na internetu jednou z priorit. Dle tvrzení tvůrců brání společnostem sbírajícím a prodávajícím data ve sledování Vašich aktivit.
Co Vám může nabídnout: EpicProxy, zařízení pro přímé stahování médií, adblock ve formě Umbrella button, kde si můžete dle svých potřeb nastavit míru soukromí.
Vivaldi
Specializuje se na co nejširší možnosti přizpůsobení. Negativním dopadem ale je, že může v porovnání s Chromem či Mozillou vyžadovat větší objem paměti.
Co Vám může nabídnout: Přizpůsobení barev, pozice záložek, stylu nového okna… Dále i postranní panel, kam si uživatel může uložit webové adresy, nebo vestavěnou poznámkovou aplikaci.

5/5 - (2 votes)