Mašinka Tomáš a jeho kamarádi

Oblíbený seriál o Mašince Tomášovi si oblíbilo mnoho dětí po celém světě. Seriál se vysílá již několik desítek let a tak stihl oslovit velký počet malých i větších dětí. Děj se odehrává na ostrově Sodor, kde Mašinka Tomáš a jeho kamarádi zažívají různá dobrodružství. Děj je napínavý i poučný. V nových dílech se děj přesouvá do různých částí světa a mašinky poznávají nové kamarády a seznamují se s jejich zemí.

mašinka na nádraží

Dětmi oblíbený hlavní hrdina lokomotiva Tomáš je modrá mašinka, která nese číslo 1. Jeho kamarádi jsou například James, Spencer, Stanley, Edward, Henry a Rockery. Děti s nimi prožívají dobrodružství, které se odehrává na kolejích i mimo něj. Pokud máte doma fanouška tohoto seriálu anebo děti, které mají rádi vláčky, pak jim můžete pořídit spousty kreativních a vzdělávacích hraček s jejich hrdiny. Ať už přímo dřevěné napodobeniny jejich hrdinů nebo věci, kde jsou mašinky natištěné.

hra s Mašinkou Tomášem

Můžete tak pořídit i kouleje k těmto mašinkám a děti si mohou postavit svoji trať pro své kamarády a prožívat s nimi nová dobrodružství. Můžete jim koupit i psací potřeby s natištěným Tomášem. A pokud nechtějí chodit spát, pak je do postele určitě naláká povlečení s Mašinkou Tomášem. Do školky se jim zas půjde mnohem snáze, když s nimi půjde Tomáš třeba na batohu, oblečení či botách.

Mašinka Tomáš se také objevuje v knížkách i časopisech. Děti si tak společně se seriálovými hrdiny prochází různými úkoly, čtou si příběhy a zároveň se učí třeba barvy, čísla, počítání a trénování jemné motoriky. Trénují logické uvažování i fantazii. A pokud se některým dětem nechce plnit úkoly, tak pokud je budou moci dělat s jejich hrdiny, tak se jim do toho bude chtít o trochu více a úkoly tak budou mnohem snadnější.

I děti, které seriál ještě neznají určitě budou mít radost z usměvavých mašinek se kterými mohou prožít různá dobrodružství při hře.