Dovolená v Čenkovicích pro celou rodinu

Za socialismu nemohli lidé volně cestovat po celém světě, to si mohli dovolit pouze jisté osoby, které byly zvýhodněny vůči ostatním. Pobyt na dovolené byl tedy omezen zeměmi bývalých států RVHP, anebo pouze v tuzemsku. Není proto s podivem, že krátce po sametové revoluci nastal obrovský zájem široké veřejnosti v naší zemi vycestovat, jak se říká, „za hranice všedních dnů“ do Španělska, Francie, Německa, Itálie, nebo třeba Finska a Švýcarska.

Orlické hory

Zájem o zahraniční pobyty sice dnes neutichá, ale významně vzrůstá i o pobyty tuzemské. Je to dáno mnoha faktory, například kvůli covidovým restrikcím na hranicích, kvůli zvyšování cen paliva, což je pro jízdu autem do zahraničí klíčové, ale také zlepšováním kvality tuzemských ubytovacích zařízení.

zima na horách

Hledáte klid a pohodu – vydejte se do Orlických hor

Mnoho návštěvníků tuzemských pobytových míst míří do hor. Většinou je to Šumava, Beskydy a zejména Krkonoše, kde mnohdy potkáte v letních měsících na některých místech víc lidí, než na městských pěších zónách. Příliš klidu tu neočekávejte, což je ovšem pro horské pobyty paradoxem, poněvadž se v horách obvykle nejvíc těšíme z krásných panoramat a z úžasného ticha, které ve městech prakticky neexistuje.

Chcete-li se tomu vyhnout, vyměňte raději Krkonoše za Orlické hory, třeba za horské středisko Čenkovice. Nachází se na západním úpatí Bukové hory, kde se v zimních měsících provozuje lyžařský areál, ovšem v létě je tu dostatek možností pro turistiku, cykloturistiku, ale i wellness procedury a čistě relaxační pobyty na čerstvém vzduchu.

Čenkovice se nachází na strategické pozici rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku, což znamená, že to není daleko do dalších zajímavých lokalit jak osobním vozem, tak i na kole. Máte tu tedy poměrně mnoho možností, jak trávit volný čas s rodinou i s dětmi, případně s domácími mazlíčky.

Back To Top