Kdy se vám mohou hodit ruční výkopové práce

Kopáči byli již za socialismu považováni za osoby, které ve škole zrovna příliš neprospívaly, a nebyly by tudíž schopné vykonávat povolání, kde jsou znalosti, získané ze studií, potřebné. Někteří lidé i v dnešní době těmito osobami pohrdají, anebo je přinejmenším považují za méněcenné. Neuvědomují si však, že odsuzují někoho, koho mnohdy osobně vůbec neznají, a hlavně si nedovedou představit, jak náročné a zodpovědné povolání tito lidé vykonávají.

dvě lopaty

Nikdy nevíte, kdy budete ruční výkopové práce potřebovat

V životě to funguje tak, že kdo obvykle někým pohrdá, sám se později dostane do situace, kdy má možnost své tvrzení změnit. Může se to stát docela snadno. Například se vám podaří našetřit obnos a pořídit si vysněnou chatu v rekreační oblasti, někde u řeky, třeba na Berounce. Po půl roce vám tu přívalový déšť strhne sesuvem půdy část ornice a bude nutné upravit terén tak, aby vám další podobné události nestrhly i vaši chatu. Přitom půjde o velmi náročný proces, kdy nebude možné do terénu nasadit těžkou techniku, a dostanou se tam pouze kopáči, kteří provádí ruční výkopové práce.

ruční výkopové práce

Tehdy se s nimi setkáte tváří v tvář a uvědomíte si, že nebýt jich, vaše chajda by s velkou pravděpodobností byla při další průtrži mračen zničena, a znamenalo by to škodu několika milionů korun.

Buďte tedy tolerantní k lidem, co neměli ve škole zrovna vzorný prospěch, ale co dovedou vzít za práci, neflákají se a skutečně si „máknou“, aby vám zachránili majetek, na který jste šetřili spoustu let. Mimochodem, kopáče můžete potřebovat na spoustu dalších situací, např. budete stavět na chatě dřevník – sklad palivového dřeva a bude nutné vykopat pro něj otvor pro základovou desku. Může to být zrovna v kamenitém terénu, kam se opět bagr nedostane, a kopáči budou muset vynaložit značnou námahu. Kdybyste ten výkop kopali vy, možná byste z toho onemocněli a byli v pracovní neschopnosti řadu týdnů.

Back To Top