Jak uspořádat ekologickou párty

Na párty obvykle nepoužíváme své vlastní nádobí, protože je velké riziko jeho rozbití, zvláště, pokud je na akci přítomen i alkohol. Nicméně pokud nechcete používat plastové nádobí, zvolte nějaké starší kousky svého nádobí, nebo zakupte ekologičtější variantu potřeb pro stolování, například ekologické dřevěné příbory https://www.goldpress.cz/produkty/party-produkty/party-stolovani/pribory/. Doplňte je dřevěnými či papírovými talíři, a nemusíte si dále lámat s nádobím hlavu.

Stejně tak seženete například i dřevěná napichovátka, místo klasických plastových. Pokud se jedná o větší kousky pochutin, klidně k nim přidejte kleštičky a ubrousky, aby si je hosté mohli nabrat do ubrousku a nepotřebujete žádné.

oslava

Místo plastových kelímků použijte starší sklenice, nebo zakupte papírové kelímky, které seženete s mnoha různými motivy. Brčka do nich pořiďte buď papírové, nebo kovové, které jsou opakovatelně využitelné. Jen je nezapomeňte po každém použití řádně vymýt!

Párty se neobejde bez nějaké té výzdoby. Pokud se vám ale ježí vlasy při představě balónků a plastových ozdob, které navíc zakoupíte zabalené v igelitu, není nic jednoduššího než prostě výzdobu vyrobit. Vezměte staré papíry, provázek a vytvořte z nich girlandy, které rozvěsíte v místě konání. Pokud máte doma nějaké žárovičky, klidně i vánoční, můžete jimi také ozdobit vaši akci. Zkrátka použijte věci, které již máte doma, a vytvořte si tak originální výzdobu.

Balónky lze také pořídit z ekologičtějších materiálů, takže pokud máte pocit, že se bez nich výzdoba neobejde, poohlédněte se po těch ekologičtějších a kvalitních, které vám nejlépe vydrží i na další použití, a neposlouží jen jeden den.

párty

Pokud k někomu jdete na párty, využijte i ekologičtější způsoby balení dárků. Můžete využít dárkové taštičky z papíru, které již třeba máte doma (samozřejmě pokud na nich není napsané jiné jméno!) nebo dárek zabalit do kartonové krabice, kterou seženete zdarma v obchodech a vyzdobit ji tak, že bude hezčí než leckterá krabice dárková.

Back To Top