Nové technologie a nejžhavější novinky veletrhu CES 2020

K tomu, abychom věděli, co nás v technologiích a IT čeká a nemine, nepotřebujeme věšteckou kouli. Stačí navštívit největší veletrh tohoto oboru CES v Las Vegas, který se tradičně koná v první polovině ledna. Letošní ročník přivítal více než 4500 vystavovatelů. Samozřejmostí bylo představení řady nových tabletů a mobilů. Byla však vystaveny i zařízení, které návštěvníků brala dech. Podívejte se na největší novinky s námi.
 Elektromobil při napájení
Průhledná televize
Na první pohled pouhé sklo, které je ale naprostou světovou novinkou – televizní obrazovkou s certifikovaným rozlišením 8k. Tedy ještě v nedávné době nepředstavitelných 7680×4320 pixelů. Představila ji společnost LG.
 
Nové displeje a 5G
Vysokorychlostní a vysokokapacitní připojení slibují sítě nové generace. V tuzemsku na jejich spuštění ještě čekáme. V provozu již ale jsou, dočkala se například Jižní Korea. Moderní technologie také umožňují výrobu mobilních telefonů s ohebným displejem.
 
Návrat Applu
Společnost, která téměř 30 let tuto velkolepou technologickou show bojkotovala, se v roce 2020 ukázala také. Firma nepředstavila sice žádnou novinku, ale věnovala velmi důležité otázce. Tou je ochrana osobních dat v duchu jejich sloganu: Co se stane na vašem iPhonu, to v něm také zůstane.
 Moderní technologie
Vision-S
Sony v Las Vegas představilo své první auto. Jedná se o koncept elektromobilu typu sedan plného bezpečnostních a moderních komfortních lákadel.
 
Chytrý kartáček
Po chytrých telefonech přichází i další vylepšené věci denní potřeby. Jednou z nich je kartáček, který má pod štětinami zabudované optické snímače. Měl by rozpoznat tvorbu zubního kamene, plaku a kazy.
 
YogiFi
Další úplně nová vychytávka je zaměřená na zdraví. Jedná se o chytrou podložku na cvičení, která rozpozná, jestli se při něm neflákáme. Umí dokonce i vynadat. Zabudovaný má i osvěžovač vzduchu.
 
Nástupce viagry
Klasické tablety, které mužům pomáhají s erekcí pravděpodobně v budoucnosti chytré náplasti. Proč chytré? Dokáží zaznamenávat výkony jeho majitele a vytvářet statistiku.

Back To Top