Kdo postaví web

Školní znalosti v nás zůstanou léta letoucí a u někoho celý život. U někoho se ztrácejí po hodně dlouhé době, u mne ihned po odchodu učitelky ze třídy. Podstatné je však to, že devadesát procent těchto znalostí zůstává v platnosti. Jen zřídka je třeba přidat či ubrat nový poznatek, nebo něco změnit. Například v historii, což pamatují ti starší, nebo v astronomii, což pamatují zase ti mladší. Míněno jest úprava minulosti komunistickým režimem, a nyní nedávno odebrané Pluto ze seznamu planet.  

U stavby webu je to trošku jinak. Devadesát procent z toho, co jste se naučili v mládí již nyní nepoužijete. Není tím ani míněno složení webu z HTML tagů a tak podobně. Míněn tím spíše vzhled a funkčnost.  

Stavba webu

Kdysi bylo třeba na webu umístit nějaké blikátko, nebo posunující se text, aby tento tak na sebe upozornil. Víceméně šlo o to, aby bylo vidět, že web stavěl profesionál, nebo celý jejich kolektiv, a tak nějak to k webu patřilo. Posléze se začala razit nová vlna, že tyto, dnes možno napsat „artefakty“, spíše ruší a odvádějí pozornost. Takže nové a moderně stavěné weby je již nemají a snaží se zaujmout okamžitě hlavní stranou. Snaží se přinutit hosta, aby neodcházel, setrval právě zde, a tedy tím i provedl případnou koupi.  

Grafické studio Brno Imperialmedia o tom ví své. Zde by mohli lidé z tohoto kolektivu o tomto tématu hovořit zasvěceně a velmi dlouho. Samozřejmě na zcela jiné úrovni, než je psán tento článek. Protože na rozdíl od autora se stavěním webu živí, a tudíž mají problém v malíčku. Ano, taktéž na rozdíl od autora tohoto článku, který kdysi výuku HTML vzdal, protože neměl píli a trpělivost.  

Web v notebooku

Ta zcela jistě nechyběla lidem z uvedené agentury, a proto jsou nyní všichni připraveni plnit jakékoli přání zákazníka, který si u nech nechá webové stránky udělat. Lidé ze spousty oborů zde navzájem spolupracují, takže jejich výsledek je skutečně web na té nejvyšší úrovni. 

4.1/5 - (7 votes)