Jak funguje sérum na růst řas

Jako vše ostatní, i ideály krásy podléhají módě. Stačí si jen vzpomenout na pověstné „barokní tvary“, které představovaly dokonalou postavu před několika stoletími. Dnes je tomu samozřejmě naopak, krásná žena má být pokud možno štíhlá.

Ovšem nezastavujeme se jen u postavy. Po celé generace se lidé snažili zakrýt nedokonalosti na svých tvářích či jen vylepšit svůj vzhled pomocí make-upů. Ty první jsou doloženy již z doby starověkého Egypta, tedy nějakých 5 000 let nazpět.

rasy1

Jednou z částí obličeje, která ženy často trápí, jsou řasy. Buď jsou příliš řídké, nevýrazné, nebo špatně rostlé. Je tedy jen logické, že se snaží je povzbudit, aby dobře rostly a byly silné a zdravé. A jedním ze způsobů je i sérum na růst řas. O co se jedná?

V zásadě jde o kosmetický přípravek složený z vitaminů a minerálních látek. Vtírá se přímo do očních víček a má za úkol povzbudit růst řas, podobně jako šampóny fungují u vlasů. Díky němu mají být řasy hustší a silnější a mají více vydržet.

rasy2

Je totiž přeci jen pravda, že pravidelné používání řasenky jim příliš neprospívá, stejně jako denní otírání kartáčkem, které je jeho součástí. Řasenka totiž jednotlivé řasy obalí vrstvou líčidla, která je zvýrazní, zatímco kartáček by měl zabránit tomu, aby je líčidlo slepilo dohromady.

Není třeba říkat, jaké to má následky. Dýcháme celým povrchem těla, i když jen minimálně, a řasenka právě toto znemožňuje, neboť řasy obalí neproniknutelnou vrstvou. Navíc kartáček je odírá a vytváří v nich drobné trhlinky, čímž poškozuje jejich strukturu a poškozuje je.

Je tedy jen málo zarážející, že musíme skutečně snažit, abychom toto poškození co nejvíce zmírnili. A zde právě přichází ke slovu ono sérum. Díky němu by měly řasy být hustší a silnější a tím pádem i více vydržet.

Musíme se ale ptát, zda je to skutečně ta správná cesta. Neměli bychom se spíše snažit najít šetrnější líčidla, nebo se líčení vzdát? To nechám na posouzení každého z vás.