Bazén je skvělá terapeutická pomůcka

Bazén cena je položka, která bývá v rodinném rozpočtu bonusem navíc, jen málokdo si pořídí bazén v době, kdy nemá ještě vybavenou kuchyň nebo zařízenou ložnici. Přesto je právě zapuštěná nádrž na koupání pod úrovní okolního terénu jednou ze zásadních pomůcek proti stresu, vyčerpání a depresivním náladám.

míč na hladině

Bazén vám doporučí kdejaký psycholog – byli jste někdy na návštěvě u psychologa či dokonce psychiatra? Nikdo se nemusí stydět za takový úkon, někdy se skutečně může hodit vhodná rada a výpomoc odborníka, i když zrovna nejste psychopati a mentálně narušené osobnosti. Zvládání současné doby je náročné i pro zdravé a odolné jedince a každý z nás může udělat chybu. Důležité je z chyb se poučit a využívat dostupných pomůcek pro zvýšení odolnosti vůči stresovým situacím a bazén je jednou z nich. Je to vlastně jeden z nejúčinnějších antistresů moderní doby.

venkovní bazén

Voda chladí a příjemně lechtá – jistě znáte pocit, jaký nastává v kontaktu s rukou maséra či masérky. Masáže vyhledává mnoho lidí, protože mají velmi silné terapeutické vlastnosti. Kontakt s vodou v bazénu nebo ve vířivé lázni je velice podobný, proto se také bazény objevují v lázeňských objektech, respektive bývají jejich přirozenou součástí. V bazénu se také nemůžete přehřát tak, jako na souši, k úpalu tu nemůže dojít, protože je voda v nádrži vždy o teplotě výrazně nižší, než je tělesná. Výjimkou jsou pouze vířivky a některé termální prameny, ale v takovém prostředí nebýváme tak často a hlavně se tu nepohybujeme.

Zábava u bazénu – zahradní zapuštěné bazény jsou ideální místo pro další zábavu, která přímo nesouvisí s plaváním či potápěním pod hladinu. Již samotné prostředí je lákavé pro rozprostření podnosu s občerstvením, donesení zmrzliny, obložených chlebíčků, ovocného džusu a mnoha dalších variant zdravých pokrmů či nealkoholických nápojů. Oceníte to jak o všedních dnech, tak i v průběhu různých oslav.

Back To Top