Všechno se dá ohlídat

Podniky, které vlastní a provozují početná auta nebo stavební stroje, se nejednou potýkají se závažným problémem. A to s tím, že jde o drahou techniku, kterou je záhodno dobře hlídat, která je však ve své podstatě jen těžko ohlídatelná. Jakmile totiž skončí stavební stroj na některém odlehlejším staveništi, a jakmile je posléze převážen z místa na místo, to podle toho, kde je ho zapotřebí, ztrácí o něm jeho majitel přehled. Jakmile vyjede někdo ze zaměstnanců služebním vozem za brány závodu, rovněž mizí z dohledu. A když se tak stane, mohou se začít dít i věci, které by se dít rozhodně neměly.stojící kamion
Kolik jenom se toho může stát, když se šéf nedívá!

  1. Technika může být odstavena a ponechána bez povšimnutí, zatímco si nehlídaní zaměstnanci krátí čas kdoví čím.
  2. Nebo naopak totéž může být využíváno na nějakých těch černých jízdách nebo na melouchu. Pochopitelně bez svolení šéfa, kterému by se určitě nezamlouvalo, že si tak zaměstnanci na jeho úkor přivydělávají výhradně do vlastní kapsy.
  3. Dá se tu leccos ukrást. Tu něco z nákladu, tu něco z náhradních dílů a vybavení, tu třeba pohonné hmoty nebo rovnou celý dotyčný vůz či stroj.

A tomu zde zmíněnému i nezmíněnému je společné to, že na tom tratí firma, jíž ona vozidla nebo stroje patří. Majitel aby takové ztráty neustále hradil z jiných zdrojů.
A pokud se mu tak nechce činit?kamion v krajině
Pak by si měl pořídit satelitní sledování RMC systém. A sice proto, že právě tento vynález umožňuje sledovat vozidla a stavební stroje i na dálku, bez nutnosti být bezprostředně na místě. Stačí takovou techniku osadit čidly, nastavit to, co má být konkrétně kontrolováno, a je to. Pak už majiteli jenom stačí počítač připojený k internetu.
Do počítače se zadají přihlašovací údaje a rázem je díky tomuto žalobníčkovi jasné, co se kde s kontrolovanou technikou děje.
A když se šéf všechno kdykoliv dozví, je podnikání daleko bezproblémovější.