Tloušťky je potřeba se zbavit

Mít nadváhu není nic extra, ale není to nebezpečné. V případě, že se vypracujete až na úroveň obezity, můžete už díky tomu ohrožovat své zdraví.

Tloušťky je potřeba se zbavit

Každý nemůže mít tělo jako profesionální model nebo modelka, ale to neznamená, že je dobré mít nadváhu. Ta sama o sobě v podstatě není kdovíjak neškodná. S postupem času se ale i drobná nadváha, když si nebudete dávat pozor, může proměnit v nadváhu větší, a nakonec až v obezitu. Pokud se vám to zdá jako sci-fi, pak vězte, že takových jako vy bylo už opravdu více než dost. Mnoho z nich nakonec skončilo na odtučňovacích programech, a to mohou mluvit o štěstí. Obezita totiž nejenže blbě vypadá, ale ona také škodí, a to docela dost. Chcete-li žít zdravěji, korekce váhy by měla být prvním krokem.

Různé druhy ovoce

Abyste se sebou mohli začít něco dělat, je dobré zjistit svůj aktuální stav. Vzhledem k tomu, že i obézní lidé mohou vážit skoro normálně, je lepší se příliš nespoléhat na svou hmotnost a raději si spočítat své BMI. K tomuto účelu vám dobře poslouží BMI kalkulačka, na které je nejlepší její přesnost. Výslední číslo díky tomu víceméně odpovídá vašemu stavu a v případě, že to nebude zrovna lichotivé, doporučujeme vám zhubnout.

Zdravá strava je to hlavní

Není žádným velkým tajemstvím, že nejlepším a vlastně také jediným způsobem, jak efektivně ubrat hmotnost, je jíst mnohem zdravěji než dříve. To znamená se nejen nepřejídat, ale dopřávat si denně několik menších porcí než třeba dvě velké. Vaše tělo tak nebude mít důvod nechávat si zásoby na horší časy, což znamená hubnutí. Hodně také záleží na tom, co konzumujete. Vyvarujte se hlavně sladkému a tučnému, po čemž se z logiky věci tloustne nejvíce. Co naopak nevadí vůbec, to je zelenina, která je plná vitamínů a dalších látek, které dokáží vaše tělo významně obohatit.

Salátový talíř

Nemusíte na to být sami

Spousta lidí si myslí, že zvládnou zhubnout sami. Někomu se to podaří, ale většina obézních lidí potřebuje odbornou pomoc, takže se nebojte vyhledat nejbližšího kvalitního obezitologa nebo alespoň výživového poradce.

Back To Top