Šikovní pomocníci

Robota do kuchyně si pořídí každá chytrá hospodyňka. Nebude se přece namáhat s hnětením hutného kynutého těsta. Raději přenechá práci strojům. Ale nejen k přípravě sladkých pečených těst robota využijeme. Kdo by se ještě v dnešní době chtěl namáhat s ručním krájením mrkve, zelí nebo cibule do salátu? Ani mechanický mlýnek na přípravu mletého masa na sekanou nebo karbanátky již není potřeba.
Podívejme se, jaké druhy kuchyňských robotů si můžeme v obchodech vybrat:upečené bábovky chladnoucí na podložce
 
Víceúčelové splní jakékoliv požadavky
 
V tomto typu robota pohodlně umícháte těsto jak kynuté na výborný chléb, koláč či vánočku, tak i třená těsta, máslové krémy pomocí háku, balonové šlehací metly a metly na jemné těsta. V příslušenství bývá i nástavec v různých provedeních na mletí masa, máku, drtič bylinek, ořechů, tvarovací forma na výrobu cukroví. Nezbytností je samozřejmě krouhač na různé druhy zeleniny a ovoce a také odšťavňovač pro výrobu čerstvých džusů pro vaše ranní snídaně. Nechybí ani lis na citrusy.  Rádi si doma připravujete své vlastnoručně připravené hranolky? I na to mysleli výrobci a doplňují škálu příslušenství o tento typ nástavce.    upečená salámová pizza 
Pro velkou rodinu bude třeba objemná míchací mísa. Při nákupu se proto ptejte na velikost hnětací nádoby. Velikostně se pohybují od 3 do 5,5 litrů, dokonce někteří výrobci mají ve své nabídce přístroje o objemu 6,7 litrů, a to už je docela dost. Jedním z příjemných doplňků je i plastová schránka, kde můžete uložit například krájecí nástavce a další příslušenství. Ušetří vám tak místo v kuchyňské lince.
Jistě byste od robota nečekali, že vám i uvaří. Ale v současné době je i toto možné. Producenti pro nás vyvinuli spotřebiče, které dokonce přímo v robotu zahřejí a rozpustí čokoládu, nechají při nízké teplotě vykynout těsto nebo uvaří v páře výborný pokrm.
Perfektní kovová stabilní konstrukce a silný motor je základ. Nezapomeňte ani před koupí změřit délku přívodní šňůry, aby snadno dosáhla k zásuvce.

4/5 - (2 votes)