Letní osvěžení na balkoně, terase, i v zahradě

V horkých letních dnech se mnoho lidí pokouší najít způsob, jak uniknout nesnesitelnému vedru, a nějak si to jinak hezké počasí užít. Ne každý však touží po bazénu, který je náročný na údržbu, a také celkem nákladný. Jsou však i jiné způsoby ochlazení, které lze praktikovat na balkoně, terase, nebo třeba v zahradě. Jaké to jsou?

točená zmrzlina

Solární sprcha

Solární sprchy jsou ideálním a rychlým letním osvěžením, které lze umístit jak do zahrady, tak i na terasu. Možná si říkáte, zda nepostačí obyčejná zahradní hadice, ale to jste na omylu. Voda z hadice je totiž ledová, což není tak úplně příjemné, a navíc vám to může způsobit šok, či dokonce zdravotní potíže. Solární sprcha je přitom šikovný a cenově dostupný pomocník, který má nízkou spotřebu energie, protože ohřev vody jako takový funguje na solárním principu, tudíž se voda ke sprchování ohřívá za pomoci slunečního záření. Solární sprchu zakoupíte už od 2000Kč na e-shopu chlorito.

sprchování venku

Úkryt ve stínu

Pokud se chcete pouze ukrýt před dotěrnými slunečními paprsky, ale nemáte v zahradě stromy, které by poskytovaly dostatečné množství stínu, nevěšte hlavu. Ideální volbou je stavba zahradní pergoly, která vám poskytne ochranu nejen před sluncem, ale rovněž i před deštěm. Přístřeší si můžete nechat zbudovat i na terase, nebo balkoně. Pokud se vám však nechce tolik investovat, stačí pořídit šikovný zahradní stan, jehož životnost sice není tak dlouhá, ale poslouží stejně dobře.

Nohy v chládku

Jak všichni víme, teplo se v těle rozlévá už od nohou. Proto je potřeba chladit především nohy, abychom dosáhli pocitu celkového ochlazení. A v tomto případě není nic jednoduššího, než lavor se studenou vodou, do kterého ponoříte nohy při odpočinku, nebo třeba při práci. Oblíbené jsou i nafukovací lavorky, které zakoupíte v různých drogeriích, nebo objednáte z internetu až k vám domů.